EduSummit

EduSummit

Stretnutie učiteľov s programátormi

EduSummit je špeciálna sekcia konferencie zameraná na vyučovanie programovania na základných a stredných školách. Po dvoch rokoch, keď sme v rámci PyCon SK organizovali EduTrack pozostávajúci z jedného dňa prednášok pre učiteľov, tentokrát pripravujeme rozšírený, dvojdňový program pre učiteľov a nadšencov vyučovania informatiky. Počas EduSummitu sa budeme venovať inovatívnym spôsobom a metódam vo vyučovaní informatiky, pričom si komunita učiteľov má možnosť zdieľať svoje skúsenosti a vedomosti o užitočných nástrojoch.

Hlavným rečníkom bude profesor Juraj Hromkovič, DrSc., ktorý pôsobí ako vysokoškolský pedagóg vo Švajčiarskom federálnom technologickom inštitúte (ETH) v Zürichu. Je autorom mnohých kníh a vedeckých publikácií, najmä v oblasti algoritmiky, pravdepodobnostných algoritmov a didaktiky informatiky. Zameriava sa na vzdelávanie učiteľov informatiky a zavedenie vyučovania informatiky na základné školy. V roku 2017 prevzal štátne vyznamenanie Pribinov kríž I. triedy, ktoré mu udelil prezident SR Andrej Kiska.

Profesor Juraj Hromkovič, DrSc.


EduSummit workshopy

Sobota bude patriť workshopom. Prihlasovanie workshopov ešte stále prebieha, avšak niekoľko z nich už máme potvrdené:

  • Workshop pre začiatočníkov so zariadením BBC micro:bit vedený študentmi stredných škôl
  • Pokročilý workshop so zariadením BBC micro:bit pre učiteľov, ktorí už micro:bit používajú vo výučbe.

Po uzavretí prihlášok na prednášky a workshopov zverejníme zoznam všetkých workshopov.

Viac informácií o programe nájdete tu.


SPy Cup

Študenti zo všetkých 14 škôl, ktoré sa v súčasnosti zúčastňujú projektu Výuka s hardvérom, sa zapoja do súťaže SPy Cup, v rámci ktorej vytvoria vlastný micro:bit projekt a vytvoria k nemu návod krok za krokom, ktorý uverejnia pod otvorenou licenciou na našich webových stránkach ako inšpiráciu pre ostatných učiteľov a študentov. Najlepším projektom budú udelené ceny a ich autori budú mať krátku prezentáciu o ich projekte na konferencii PyCon SK 2019.

Viac informácií nájdeš na www.ucimeshardverom.sk/sutaz


Ukážka hardvérových projektov

Ak si vytvoril zaujímavý hardvérový projekt, ktorý používa Python, MicroPython alebo BBC micro:bit a chcel by si ho zdieľať s celým svetom, prines ho na PyCon SK 2019 :-)

Inšpirovať sa môžeš tu: www.ucimeshardverom.sk/projekty


Učíme s Hardvérom

Cieľom projektu Učíme s Hardvérom je vniesť do výučby informatiky na základných a stredných školách praktické zadania, ktoré žiakom ukážu zaujímavé možnosti využitia informatiky a vďaka ktorým sa žiaci sami začnú zaujímať o rozvíjanie svojich informatických zručností a algoritmického myslenia. Robíme to pomocou fyzického programovania s malým programovateľným zariadením s názvom BBC micro:bit a podporou učiteľov metodickými materiálmi a ich školením. V októbri 2018 sme spustili projekt PILOT na 14 školách po celom Slovensku. Jeho výsledky budú predstavené na konferencii PyCon SK 2019.

Viac informácií nájdeš na stránke www.ucimeshardverom.sk


Posterová sekcia

Budeme organizovať aj posterovú sekciu a budeme radi, ak sa zapojíš.


Python Cup

V sekcii EduSummit budú vyhlásení víťazi súťaže Python Cup.

Ďalšie informácie nájdete na adrese edi.fmph.uniba.sk/~tomcsanyiova/PythonCup


Aký druh lístka by som si mal/a kúpiť?

Všetky druhy vstupeniek platia na celú konferenciu PyCon SK vrátane sekcie EduSummit. Všetky prednášky a workshopy sa konajú na tom istom mieste a môžeš sa rozhodnúť, ktoré prednášky a workshopy chceš navštíviť. Ak si učiteľ alebo študent, máš nárok na zľavu.


Young Coders' day

V sobotu sa bude konať Young Coders' day, pozostávajúci z programovacích dielní pre deti.


Prednášaj na EduSummite

Výzva na prihlásenie prednášky je stále otvorená. Srdečne pozývame učiteľov a nadšencov vyučovania informatiky, aby si prihlásili prednášku a tým sa stali spolutvorcami obsahu konferencie.


Sponzoruj

Sponzorovaním konferencie PyCon podporíte aj množstvo vzdelávacích aktivít počas konferencie. V prípade, že bude konferencia zisková, budeme zo zisku financovať vzdelávacie aktivity počas celého roka. Viac informácií o sponzoringu nájdete tu.